Gergely
Jászberényben, a nemzetközi ifjúsági sakkversenyen az U9-es mezőnyben, ismét
éremért sakkozhatott.
Szokás szerint ismét leghátul az utolsó táblánál kezdte a játékot, mint az egyik legfiatalabb induló. A képen jól látható, hogy az utolsó fordulóban már a második táblán játszott a legjobb négy között. A későbbi elsőtől itt kikapott, s így pont azonossággal a 8-dik helyre esett vissza.
A Buchholz számítás, pontosan amiatt, hogy Gergely mindig valahol a hátsó táblánál kezd, sohasem kedvez neki: más néven "mezőnyérték". Az végez előrébb, aki erősebbekkel játszott. Ezt úgy számolják ki, hogy az ellenfelek összes szerzett pontját összeadják. Svájci rendszerű (ld. lent) versenyeknél ez a leggyakoribb. Így ezen az őszön a hazai versenyeken már kétszer első helyért játszott Egerben és Budapesten, most pedig a második-harmadik helyért Jászberényben.
Egyik alkalommal sem sikerült az utolsó fordulós győzelem, amit vagy valamilyen elnézés elsősorban "felfedett támadás", vagy hibás változatszámítás okozott.
Ám Jászberényben is kiegyensúlyozott volt a mezőny, sok körbeveréssel, egy-egy parti csak nüánszokon múlott, így az EB után még inkább segítette a minőségi fejlődést.
Minél jobb lesz Gergely játéka, annál inkább bonyolultabb problémák megoldását jelenti egy-egy győzelem, mint most például a változatszámítás, amiben még sokat kell fejlődnie. |
Hírek, Aktualitások >